۱۷۶ مبادله فناوری قطعی اتصال بازار عرضه و تقاضا در سال گذشته به نتیجه رسید

سه شنبه ۱ام شهریور ۱۴۰۱
مدیر

ایجاد پل ارتباطی میان تولیدکنندگان و متقاضیان خدمات و محصولات دانش‌بنیان یکی از اولویت‌های مهم و راهبردی در پایداری زیست بوم فناوری و نوآوری است.

محصولات و خدماتی که در مرز دانش تولید می‌شود و اتصال آنها به صنعت، می تواند رونق تولید و توسعه علمی و فناورانه کشور را در پی داشته باشد. به همین دلیل شبکه فن‌بازار ملی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با کمک شبکه کارگزاران تجارت و فناوری خود اقدام به ایجاد پل ارتباطی میان عرضه کنندگان و خریداران محصولات فناورانه در کشور کرده است و در حال حاضر بیش از ۵۴ کارگزار تجارت و فناوری در کشور وجود دارد.

این شبکه با فعالیت خود توانسته طی سال ۱۴۰۰ حدود ۱۷۶ مبادله فناوری قطعی را به نتیجه برساند. بنابر اعلام محمد صالح خالقی دبیر شبکه فن‌بازار ملی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همه این قراردادها مورد تایید شبکه فن‌بازار ملی ایران است.

در حال حاضر حدود ۲۰ سالی از عمر فن بازار ملی می گذرد. این گذر عمر دستاوردهای گوناگونی برای زیست بوم فناوری و نوآوری به همراه داشته است که ثبت ۲۶۷ میلیارد تومان قرارداد همرسانی طی یک سال گذشته؛ یکی از نتایج مثبت شکل گیری این شبکه است.

«شبکه فن‌بازار ملی ایران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری» به‌عنوان مرجع اطلاعات فناوری کشور، با هدف رفع نیازهای اطلاعاتی افرادی که با مقوله تجاری‌سازی دانش فنی و مبادله آن سروکار دارند و نیز کمک به توسعه بازار فناوری از طریق تجاری‌سازی نوآوری‌ها در کشور، از سال ۸۳ توسط پارک فناوری پردیس تاسیس شد.

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

برچسب ها:

مطالب مرتبط

دیدگاه