• شهر صنعتی رشت
  • اخبار

۱۲۰ واحد تملک شده در استان گیلان تعیین تکلیف می شوند

یکشنبه ۱ام خرداد ۱۴۰۱
مدیر

مدیرکل صمت گیلان گفت: با توجه به جغرافیای گیلان، توسعه استقرار صنایع هایتک و دانش بنیان در استان در دستور کار قرار دارد.

تیمور پورحیدری در نشست با اعضای مجمع نمایندگان استان، به ارائه گزارش فعالیت ها و اقدامات و اهم برنامه های پیش رو در حوزه تولید و تجارت استان پرداخت و اظهار داشت: در التهابات اخیر فضای بازار؛ ناشی از اصلاح نظام پرداخت یارانه ها و ارز ترجیحی کالاها، به همت و همراهی کسبه و بازاریان و همچنین نظارت های شبانه روزی، جزء استانهای مطلوب کشور در آرامش و تعادل بازار بودیم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه با استفاده از تمام ظرفیت ها، سعی در تامین ارزاق عمومی در استان شد، گفت: به لطف خدا با همکاری جهاد کشاورزی، تعزیرات ، بسیج اصناف و نهادهای نظارتی؛ اقلام پرمصرف اساسی مردم به موقع تامین شد و ذخایر مطلوبی هم برای استان در این زمینه برای رفع نگرانی انجام شد وچالش شدیدی در استان نداشتیم.

وی در بخش دیگری از گزارش عملکرد خود به لزوم احیای شرکت صنایع پوشش، همزمان با ایجاد شهرک نساجی بزرگ؛ سخن گفت و تشریح کرد: بخشی از خطوط شرکت صنایع پوشش در حال راه اندازی می باشد و پیشنهاد داریم که مابقی اراضی آن نیز به شهرک نساجی بزرگی در شمال کشور تبدیل شود تا اشتغال فراوان و اقتصاد پایداری را به وجود آورد.

تیمور پورحیدری از ساماندهی و بهبود وضعیت شهر صنعتی رشت به عنوان یکی از ضرورت های حوزه تولید یاد کرد و گفت: در جهت رفع مشکلات این شهر صنعتی بزرگ استان که به عنوان یکی از پنج شهر صنعتی کشور است، برنامه‌هایی در دستور کار داریم تا این ظرفیت زیرساختی را برای جذب سرمایه گذاری به نحو مطلوب و شایسته ارتقا دهیم.

مدیرکل صمت گیلان تعیین تکلیف ۱۲۰ واحد تملک شده توسط بانک ها و سایر نهادها را از رئوس برنامه‌های این اداره کل دانست و تاکید کرد: در این زمینه تاکنون دو جلسه ستاد احیای واحدهای راکد و تعطیل در محل استانداری و شرکت شهرک‌های صنعتی تشکیل شده که برای رسیدگی بیش از ۳۰ واحد صنعتی در مجموع تصمیماتی اتخاذ شده است که به شدت پیگیر احیاء و راه اندازی آنها در نقاط مختلف استان هستیم.

پورحیدری همچنین بهره مندی از ظرفیت قانونی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را فرصتی ارزشمند جهت پویایی و پیشبرد اهداف حوزه تولید و تجارت دانست.

منبع: گسترش تولید و تجارت گیلان

برچسب ها:

مطالب مرتبط

دیدگاه