گیلان استان ششم در صدور گواهینامه صادراتی کشور

دوشنبه ۹ام اسفند ۱۴۰۰
مدیر

مدیرکل استاندارد گیلان گفت: استان گیلان در جایگاه ششم استانهای برتر کشور در زمینه صدور گواهینامه صادراتی است.

مهناز جعفریان با اشاره به صدور بیش از ۲۲۰۰ گواهینامه استاندارد برای کالاهای صادراتی و وارداتی در گمرکات گیلان، اظهار کرد: در ۱۱ ماهه امسال تعداد ۱۳۷۱ گواهینامه استاندارد برای کالاهای صادراتی و ۹۰۶ گواهینامه برای کالاهای وارداتی توسط ادارات استاندارد مستقر در گمرکات گیلان صادر شده است.

وی با بیان اینکه عمده کالاهای صادراتی شامل خشکبار، چای و مواد نفتی با وزن بیش از ۴۳ هزار تن و ارزش بیش از ۹ هزار میلیارد ریال بوده، افزود: استان گیلان در جایگاه ششم استانهای برتر کشور در زمینه صدور گواهینامه صادراتی است.

جعفریان در خصوص ممانعت از صادرات کالاهای بی کیفیت اضافه کرد: در این مدت از صادرات ۶ قلم کالای غیراستاندارد هم جلوگیری شده است.

مدیرکل استاندارد همچنین با اعلام صدور ۹۰۶ گواهینامه برای کالاهای وارداتی یادآور شد: این کالاها با وزن تقریبی ۸۲۲ هزار تن  و ارزش ۱۷ هزار میلیارد ریال عمدتا شامل نهاده های دامی، غلات، تخته، قطعات خودرو و موتور سیکلت، ادوات صنعتی و کاغذ هستند.

وی تصریح کرد: در این مدت از ورود ۹ قلم کالا شامل نهاده دامی، لامپ و میلگرد نیز به کشور جلوگیری شده همچنین کلیه کالاهای متروکه مشمول استاندارد اجباری که در انبارهای گمرک رسوب کرده و از سوی سازمان اموال تملیکی به این اداره کل ارجاع شده بود نیز تعیین تکلیف شد.

منبع: ایسنا

برچسب ها:

مطالب مرتبط

دیدگاه