پلتفرم بومی خودروی الکترونیک طراحی می‌شود

سه شنبه ۷ام آذر ۱۴۰۲
مدیر

رئیس مرکز مدیریت طرح‌های کلان و پیشران معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری گفت: در آینده با کمک خودروسازان و قطعه‌سازان، یک پلتفرم بومی خودروی الکتریکی طراحی خواهیم کرد. این پلتفرم ماژولار بوده و می‌تواند برای خودرو تمام الکتریکی و همچنین خودروی هیبریدی مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش کارآفرین‌نیوز به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، در بازدیدی که رئیس مرکز مدیریت طرح‌های کلان و پیشران معاونت علمی از شرکت ایران‌خودرو داشت، توافق‌نامه همکاری برای ایجاد دفتر طراحی خودرو برقی میان این مرکز و شرکت ایران‌خودرو منعقد شد.

میثم فرج‌الهی، رئیس مرکز مدیریت طرح‌های کلان و پیشران معاونت علمی در خصوص این توافق‌نامه عنوان کرد: هدف توافق‌نامه مذکور این است که در حال حاضر با کمک ایران‌خودرو و در آینده با کمک خودروسازان و قطعه‌سازان، یک پلتفرم بومی خودروی الکتریکی طراحی کنیم. این پلتفرم ماژولار بوده و می‌تواند برای خودرو تمام الکتریکی همچنین خودروی هیبریدی مورد استفاده قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در حال‌حاضر برای طراحی پلتفرم بومی با ایران‌خودرو توافق کردیم که فعلا دفتر طراحی خودرو برقی راه‌اندازی کنیم. همچنین در خصوص محل این دفتر توافقی به عمل آمده و قرار بر تجهیز محل با حمایت معاونت علمی است. همچنین در نظر داریم از نخبگان کشور و شرکت‌های دانش‌بنیان برای طراحی پلتفرم بومی استفاده حداکثری شود.

رئیس مرکز مدیریت طرح‌های کلان و پیشران معاونت علمی ادامه داد: این یک پروژه چند میلیون دلاری برای رسیدن به یک پروتوتایپ خودروی پلتفرم داخلی است، سپس این پلتفرم در اختیار خودروسازان قرار خواهد گرفت تا بتوانند در تولید خودروی برقی از آن استفاده کنند.

فرج‌اللهی در خصوص مشارکت سایر واحدهای بخش‌ خصوصی عنوان کرد: در تلاشیم در آینده از مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان توانمند، قطعه‌سازان و خودروسازان بخش خصوصی نیز به نحو احسن استفاده شود.

برچسب ها:

مطالب مرتبط

دیدگاه