• شهر صنعتی رشت
  • اخبار

وعده فرماندار رشت در پیگیری حل مشکلات بزرگترین شرکت حوله بافی کشور| ایجاد اشتغال ۴ برابری با حذف موانع تولید

چهارشنبه ۱۱ام خرداد ۱۴۰۱
مدیر

فرماندار رشت در بازدید از بزرگترین حوله بافی کشور و تنها واحد صنعتی تولید حوله در گیلان با تاکید بر لزوم حمایت از تولید وعده داد برای رفع موانع موجود در عرصه تولید این شرکت موارد را تا کسب نتیجه مطلوب شخصا پیگیری خواهد نمود.

حمیدرضا امام پناهی در جریان بازدید از صنایع ریسندگی و بافندگی پیشروتاب واقع در شهر صنعتی رشت با ابراز خرسندی از محصول با کیفیت و توان تولیدی بالا و مدیریت شرکت پیشروتاب گفت: تلاش‌های مجموعه فرمانداری رشت در حمایت از فعالان عرصه تولید و با هدف استمرار اشتغال پایدار نیز ادامه خواهد یافت.

فرماندار رشت تصریح کرد: از واحدهای تولیدی که امکان رقابت با محصولات خارجی، ارزآوری و صادرات به سایر کشورها را دارند، حمایت های لازم صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به لزوم حمایت از واحد های تولیدی اظهار داشت: با توجه به پتانسیل بالای شرکت می‌توان با ارائه خدمات و حمایت‌های لازم و استمرار فعالیت آنها گامی بزرگ در راه افزایش تولید و ایجاد اشتغال پایدار برداشت.

امام پناهی تاکید کرد: باید با هم افزایی و تلاشی مضاعف در مسیر تحقق شعار سال گام برداریم.

وی پس از استماع مشکلات بانکی و قضایی از زبان مدیرعامل شرکت، اظهار داشت: رویکرد موثر دستگاه قضایی بخصوص تلاش های مجدانه رئیس کل دادگستری و دادستان مرکز استان گیلان در حمایت از فعالان عرصه تولید و احیاء و راه اندازی واحدهای تولیدی کم نظیر است و جای تقدیر و تشکر دارد و حتما مشکلات خاص این شرکت را نیز از دستگاه قضا بطور ویژه پیگیری خواهم کرد.

وی با اشاره به لزوم حمایت مالی و تسهیلاتی بانک ها به عنوان بخشی از نیازهای ضروری واحدهای تولیدی، خاطر نشان کرد: در حوزه شرکتهای دانش بنیان و اشتغال آفرین، نیازمند حمایت های جدی بانک ها و اختصاص منابع در راستای رونق و گسترش فعالیت این واحد ها هستیم.

 رییس هیات مدیره و مدیرعامل صنایع ریسندگی و بافندگی پیشروتاب نیز در این دیدار اظهار داشت: پیشروتاب مدرن ترین و بزرگ ترین کارخانه حوله بافی کشور و تنها حوله بافی استان گیلان است که متاسفانه علیرغم پتانسیل بالای تولید و ارایه محصول با کیفیت، با چالش هایی در استان مواجه است که با اندک توجهی از سوی مدیران ارشد استان، به راحتی قابل حل است.

کاظم مادرشاهی گفت: از سال ۱۳۹۲ که مسئولیت شرکت را برعهده گرفته ام بدون دریافت یک ریال تسهیلات بانکی، همه بدهکاری های کارگری و بیمه ای و بخش قابل توجهی از بدهی های بانکی شرکت را پرداخت نموده ایم و تا امروز هم به پشتوانه پرسنل پرتلاش و متخصص شرکت، نه تنها یک ریال بدهی جدید نداشته ایم بلکه به بازارهای صادراتی پایدار و ویژه ای دست یافته ایم.

وی تصریح کرد: با همه این احوال؛ برخی بانکها و دادگاه ها، برای اندک مطالبات باقیمانده با صدور احکام عجیب اقدام به توقیف و مصادره خطوط تولیدی کارخانه کرده اند که با هیچ منطقی سازگار نیست.

اگر موانع موجود برداشته شود با افزایش ۴ برابری اشتغال، میزان اشتغالزایی را به ۶۰۰ نفر می رسانیم

مادرشاهی افزود: از همین رو از مدیران ارشد استان تقاضا می کنم با ورود به موقع به مسئله، مانع از سنگ اندازی ها برای تولید شوند و نگذارند تنها حوله بافی فعال استان نیز سرنوشتی همچون دیگر صنایع نساجی تعطیل استان پیدا کند.

مدیر واحد صنعتی نمونه استان در سال ۸۵ ، در پایان تصریح کرد: در حال حاضر با توان بیست درصدی خود بیش از یکصد و پنجاه نفر اشتغالزایی داشته ایم و اگر اندک سنگ اندازی های بانکی و مالیاتی برداشته شود یقینا می توانیم با توسعه کار، اشتغالزایی مستقیم را به بیش از ۶۰۰ نفر برسانیم.

در پایان فرماندار رشت تاکید کرد: موانع تولید این شرکت را تا انتها شخصا پیگیری می نماید، چرا که توقیف اموال این واحد تولیدی فعال و منحصربفرد به مقدار ۱۰۰ میلیارد تومان توسط بانک، در ازای تسهیلات پرداخت شده ۱ میلیاردی که آن هم مربوط به دوران قبل از احیای مجدد این واحد تولیدی در حدود ۱۰ سال قبل می باشد، به هیچ عنوان در دولت سیزدهم پذیرفته نیست و مدیرانی که توان همراهی با برنامه دولت در رفع موانع تولید را ندارند، می بایست با مدیران جوان دارای رویکرد جهادی در راستای تحقق اهداف دولت مردمی و قوی جایگزین شوند.

 

من

منبع: گسترش تولید و تجارت

برچسب ها:

مطالب مرتبط

دیدگاه