نخستین جشنواره ایده‌های برتر اشتغال‌زا و کارآفرینی برگزار می شود

پنجشنبه ۳۰ام دی ۱۴۰۰
مدیر

نخستین جشنواره ایده‌های برتر اشتغال‌زا و کارآفرینی با هدف ایجاد و تثبیت اشتغال و به منظور شناخت ایده‌پردازان خلاق و فرصت‌های ویژه اشتغال در مناطق مختلف کشور از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار می شود.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ایجاد و تثبیت اشتغال و به منظور شناخت ایده‌پردازان خلاق و فرصت‌های ویژه اشتغال در مناطق مختلف کشور، اقدام به شناسایی و کمک به عملیاتی کردن ایده های برتر اشتغالزا کرده است.

 توسعه و ترویج فرهنگ ایده پردازی، کارآفرینی و اشتغالزایی، شناسایی ایده های برتر و تشکیل بانک اطلاعاتی از ایده های برتر و صاحبان ایده، فراهم کردن زمینه حمایت از ایده‌های برتر اشتغال‌زا و عملیاتی کردن آنها و کمک به اشتغال پایدار در کشور از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

بر اساس این فراخوان، صاحبان ایده در سراسر کشور می توانند در بازه زمانی ۲۰ دی تا ۱۰ بهمن ماه سال جاری با مراجعه به سامانه کارآفرینان برتر  نسبت به ثبت ایده خود اقدام کنند.

ایده های ارائه شده علاوه بر حوزه کارآفرینی و اشتغال‌زایی به طور کلی، مباحثی از قبیل اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان، معلولین، معتادین بهبودیافته، زندانیان آزادشده، زنان سرپرست خانوار، اشتغال مرتبط با محیط زیست (کارآفرینی سبز)، اشتغال در مناطق کمتر برخوردار، اشتغال در مناطق روستایی و اشتغال در منطقه ویژه اقتصادی مکران را در بر می گیرد.

برترین ایده ها بر اساس نوآورانه بودن، میزان امکان پذیری اجرای ایده ها، تاثیر بر اشتغال کشور و تعداد اشتغال ایجادی، پایدار بودن اشتغال و نیاز به منابع مالی کمتر برای اجرای آن ایده، ارزیابی می شوند.

منبع: گسترش تولید و تجارت

برچسب ها:

مطالب مرتبط

دیدگاه