نبض تولید و تجارت گیلان، به تیمور پورحیدری سپرده شد

یکشنبه ۲۲ام اسفند ۱۴۰۰
مدیر

صبح امروز آیین معارفه مدیرکل جدید صنعت، معدن و تجارت و نیز مدیرعامل جدید شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان با حضور مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی صمت در رشت برگزار شد.

صبح امروز آیین معارفه مدیرکل جدید صنعت، معدن و تجارت و نیز مدیرعامل جدید شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان با حضور شهاب جنابی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی صمت در سالن همایش های بانک ملی در رشت برگزار شد.
در این آیین از زحمات بیش از چهار ساله ی فرهاد دلق پوش تقدیر شد و سکان این سازمان با حکم وزیر صمت به تیمور پورحیدری واگذار شد، همچنین در این آیین مهدی محبوبی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان معرفی و از زحمات بیش از ۱۵ ماهه فریبرز سعیدی کیا قدردانی شد.

به گزارش “گسترش تولید و تجارت” آنچه که بیش از هر چیز در این آیین تودیع و معارفه به چشم می خورد، تقدیر ویژه تشکل های بخش خصوصی و فعالان تولید و تجارت از این مدیر دولتی بود به نحوی که تمامی روسای تشکل هایی چون اتاق اصناف، خانه صنعت، معدن و تجارت، انجمن صنعت پخش و … از حمایت های جانانه این مدیر در تقویت بخش خصوصی و تشکل های تخصصی در سخنرانی ها و لوح های تقدیر خود تشکر و قدردانی نمودند.

 اعتماد و ایجاد هماهنگی دولت با بخش خصوصی توسط دلق پوش، قابل تقدیر است

 رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان به نیابت از فعالان بازار و اصناف استان در آغاز این مراسم با قدردانی از زحمات مدیرکل پیشین صمت گیلان گفت: به همت آقای دلق پوش اتاق های اصناف، بازرگانی و تعاون برای اولین بار در سطح کشور به شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی پیوستند.
جلال الدین محمد شکریه مدیریت و ساماندهی مناسب بازار در پی افزایش نرخ ارز، مدیریت صحیح اصناف در پی شیوع بیماری کرونا، کسب موفقیت های ارزشمند کمیسیون های نظارت اصناف، کسب رتبه های کشوری در حوزه های مختلف، اعتماد و هماهنگی دولت و بخش خصوصی را از دیگر دستاوردهای دوره مدیریتی فرهاد دلق پوش در گیلان عنوان کرد.
وی با اشاره به لزوم هم افزایی و تعامل گسترده فی مابین بخش خصوصی و بخش دولتی گفت: اجرای منویات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی یکی از مهم ترین ارکان مرجع برای حل مشکلات بخش خصوصی در عرصه تولید و تجارت است.
وی افزایش بهره وری در واحدهای صنعتی و صنفی و افزایش قدرت خرید شهروندان را یکی از مهم‌ترین عوامل برای رونق اقتصادی عنوان کرد.
وی همچنین تصریح کرد: قوانین بانکی و دستورالعمل های بازدارنده باید در هیات مقررات‌زدایی بازنگری شوند.

کارنامه موفق تشکل های بخش خصوصی نشانگر تلاش بی وقفه دلق پوش در حمایت از بخش خصوصی است

رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی استان گیلان با قدردانی از جلسات و پیگیری های فرهاد دلق پوش گفت: ایشان پیگیر حل مشکلات واحدهای صنعتی در سازمان ها و ادارات دیگر در سطح استان و حتی سطح کشوری بودند.
فرهاد محرر که به نیابت از رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت گیلان در این آیین سخنرانی کرد؛ تصریح نمود: ما همیشه شاهد تلاش و صبوری ایشان در جلسات برای رفع مشکلات و سختی ها بودیم.

وی افزود: ایشان از دیدگاه ما مدیری با نمره قبولی است و کارنامه موفق تشکل های بخش خصوصی نشانگر تلاش بی وقفه وی در حمایت از بخش خصوصی است.
محرر تصریح کرد: هر چند در بحث مدیریتی انتقادات اندکی وجود دارد ولی با این حال تلاش های ایشان قابل تقدیر و فراموش نشدنی است.
وی با اشاره به افزایش حداقل حقوق و دستمزد کارگری به بیشتر از ۵۷ درصد گفت: ما بعنوان تولیدکننده می‌خواهیم کارگران زندگی بهتر و آسوده تری داشته باشند ولی تقویت بیشتر تولیدکننده از طریق حمایت های قانونی یکی از درخواست های اکید ما تولیدکنندگان از بخش دولتی است.
محرر تصریح کرد: تلاش های آقای دلق پوش بر کسی پوشیده نیست و امیدواریم مدیرکل جدید صنعت، معدن و تجارت نیز در راستای خدمت رسانی به جامعه بزرگ تولید و تجارت گیلان موفق و موید باشند.

 

حمایت های ارزنده مدیرکل پیشین صمت گیلان از صنعت پخش قابل تقدیر است 

رییس انجمن شرکت‌های پخش استان گیلان نیز در ادامه این آیین با قدردانی از همت دلق پوش در حل مشکلات بخش خصوصی گفت: همراهی ایشان در دوران اوج بیماری کرونا، صدور مجوزهای فعالیت برای شرکت های پخش در این دوران سخت برای حفظ و ثبات تامین کالا در بازار مصرف، کمک به وصول مطالبات شرکت های پخش از بخش های دولتی و دستگاه های زیرمجموعه وزارت خانه های دیگر را از جمله حمایت های ارزشمند ایشان از بخش خصوصی عنوان کرد.
سامان نظری همکاری با تشکل های بخش خصوصی، مساعدت و همکاری اتاق ها بر حذف مقررات دست و پاگیر، پیگیری حل مشکلات واحدهای تولیدی و تجاری و بررسی پرونده ها در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید را از دیگر حمایت های ارزشمند وی از بخش خصوصی و تولید و تجارت گیلان دانست.
وی با ابراز خرسندی از تجربه خوب دوران مدیریتی دلق پوش در سکان صنعت، معدن و تجارت گیلان تصریح کرد: حمایت های ارزنده دلق پوش از صنعت پخش قابل تقدیر است و هم اکنون بخش خصوصی در دوران بازنشستگی این مدیر لایق و ارزشمند، شایسته است از تجارب وی برای پیشبرد تولید و تجارت بهره مند شود.

از قصور در دوران مدیریتی ام پوزش می طلبم

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان نیز که در آستانه تحویل این سکان به مدیر بعدی است در این جلسه با قدردانی ویژه از همراهی رئیس سابق سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در پیشبرد اهداف حمایت از تولید و تجارت گفت: دوران بسیار خوبی را در کنار بزرگان این عرصه سپری نمودیم.
فریبرز سعیدی کیا افزود: در مدت ۱۵ ماهه مسئولیتی اش رشد زیر ساختها در سطح شهرکها و نواحی صنعتی گیلان از ۳۶ درصد به ۶۵ درصد رسیده است همچنین در بخش احیای واحدهای صنعتی راکد توانستیم ۵۴ واحد در حوزه شهرکهای صنعتی که در وضعیت راکد بسر می بردند را به چرخه تولید برگردانیم.

وی با ابراز ارادت به ارزش های والای ۳۰ شهید مدافع حرم و ۸ هزار شهید دفاع مقدس در گیلان تصریح کرد: چنانچه قصوری در دوره مدیریتی بنده بوده از تمامی عزیزان و صنعتگران ارجمند پوزش می طلبم.

حفظ امانت اقتصاد و تولید استان به همت والای فعالان بخش خصوصی میسر شد

مدیرکل سابق صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با ابراز ارادت به جامعه بزرگ نخبگان تولید و تجارت گیلان گفت: وزارت صمت یکی از مهم ترین وزارتخانه های کشور با نقش آفرینی در تولید، تجارت، اقتصاد و معیشت مردم است.
فرهاد دلق پوش گفت: سازمان صمت به عنوان نماینده وزارت متبوع با تمام ظرفیت ها و اختیارات پیگیر مطالبات بحق تولیدکنندگان و سربازان جبهه اقتصادی کشور است و بنده ضمن قدردانی از لطف و تفقد مدیران ارجمند بخش خصوصی و تشکل های بخش خصوصی، از تمامی عزیزانی که تعامل ارزشمند با حوزه تولید و تجارت داشته اند، قدردانی می کنم.
وی افزود: با همدلی همه عزیزان از تمام ظرفیت ها برای رشد تولید و تجارت گیلان استفاده کردیم و علیرغم همه مشکلات و فشارهای اقتصادی داخلی و خارجی در کارگروه پایش توسعه صادرات غیر نفتی، میزکالایی، شورای هم خانواده صنعت، معدن و تجارت و سایر کمیسیون های تخصصی پیگیر مطالبات فعالان حوزه صنعت، معدن و تجارت بوده ایم.
وی تشکیل کلینیک های تخصصی، احیای واحدهای راکد را از جمله تلاش های ارزنده شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان عنوان کرد و افزود: دستاوردهای شرکت شهرکهای صنعتی گیلان جای تقدیر و تشکر دارد.
وی در ادامه تصریح کرد: در حوزه توسعه صادرات غیرنفتی از میزان ۱۱۴ میلیون دلار در سال ۹۶ به بیش از ۷۰۰ میلیون دلار رسیده ایم و این موفقیت میسر نمی شد مگر به همت بخش خصوصی.

دلق پوش همچنین تصریح کرد: حمایت از تولید بومی، استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های ساخت داخل، کسب رتبه برتر کشوری طی سه سال متوالی در حوزه آموزش و پژوهش، حمایت از صنایع دانش بنیان، بسترسازی برای رشد سرمایه گذاری در سطح استان بخشی از دستاوردهای سازمان صمت در دوره تصدی وی در گیلان بوده است.
وی با قدردانی از تشکل های بخش خصوصی تصریح کرد: تکریم ارباب رجوع و حفظ منزلت تولید و تجارت و حفظ این امانت بزرگ با لطف و مساعدت تک تک مدیران بخش خصوصی، تولیدکنندگان حوزه صنعت و معدن، بخش اصناف و بازار، تجار و بازرگانان بدست آمده است.

 

تمامی دستاوردهای موفق استان مرهون زحمات بخش خصوصی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان نیز در این مراسم با اشاره به ظرفیت های تولید و تجارت در گیلان گفت: مجموعه ها و ظرفیت های بزرگی در حوزه تولید و تجارت در گیلان وجود دارد و باید بگویم تمامی دستاوردهای موفق استان مرهون زحمات بخش خصوصی است.
آرش فرزام صفت تصریح کرد: همگرایی بسیار خوبی بین بخش خصوصی و دولت وجود دارد و امیدواریم این همدلی ها همچنان ادامه یابد و شاهد دستاوردهای بزرگ اقتصادی و تولیدی در گیلان باشیم.
وی با اشاره به دوستی بیش از ۲۰ ساله اش با فرهاد دلق پوش گفت: ایشان یکی از بهترین مدیران با اخلاق بودند که امروز به مقام بازنشستگی نائل شده اند و البته امیدواریم از توانمندی های ایشان بعنوان یک متخصص پاکدست در جایگاه های دیگر استفاده بهینه شود.

فرزام صفت همچنین از تلاش های ارزنده فریبرز سعیدی کیا در سمت مدیرعاملی پیشین شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان قدردانی کرد و افزود: زیرساخت‌ها و ریل گذاری های لازم برای توسعه شهرکهای صنعتی به همت ایشان در استان آماده شده است و امیدواریم با روی کار آمدن معدی محبوبی به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت شاهد رشد روزافزون موفقیت های صنایع کوچک و متوسط در سطح استان باشیم.

من یک فرد عملیاتی هستم و از امروز کار را با همت همکارانم با قوت آغاز می کنم

مدیرکل جدید صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در این آیین ضمن ابراز خرسندی از همدلی و هم افزایی موجود بین فعالان بخش خصوصی و مدیرکل پیشین صنعت، معدن و تجارت گفت: این فضای همدلی نشانگر یکدلی و همسویی تمام ظرفیت ها، تلاش ها و اهداف مشترک بین فعالان این عرصه است.
تیمور پورحیدری با تاکید بر شناخت کامل نیازهای تولید و تجارت در گیلان گفت: من یک فرد عملیاتی هستم و از امروز کار را با همت همکارانم با قوت آغاز میکنم و از لحظه ای برای خدمت به سربازان جبهه اقتصادی گیلان دریغ نمی کنم.
پورحیدری تصریح کرد: ان شالله از همه ظرفیت های موجود برای رشد اقتصادی گیلان و بهبود شرایط بهره مند خواهیم شد.

منبع: گسترش تولید و تجارت گیلان

برچسب ها:

مطالب مرتبط

دیدگاه