• شهر صنعتی رشت
  • اخبار

معاون فناوری رئیس‌جمهور: اولویت ما ایجاد زیرساخت برای شرکت‌های دانش‌بنیان است

سه شنبه ۳ام خرداد ۱۴۰۱
مدیر

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تأکید بر استفاده از ظرفیت جوانان نخبه، متخصص و خلاق اولویت اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری را ایجاد زیرساخت‌ها برای فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان عنوان کرد.

سورنا ستاری امروز در حاشیه بازدید از شرکتهای دانش بنیان فرآوری ساخت قطعات خودرو، پایا کلاچ و زیست فرآورد پارس در شهر صنعتی رشت با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از نیروی جوان متخصص و خلاق اظهار کرد: ایجاد زیرساخت‌ها برای فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان از اولویت‌های ما است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه استان گیلان از نظر نیروی انسانی و زیرساخت‌های فرهنگی خصوصاً در حوزه کارآفرینی بسیار مستعد است، افزود: جایگاه گیلان هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله بسیاری دارد و مردم گیلان با توجه به ظرفیت‌های موجود در این استان، انتظارات بالاتری در این حوزه دارند.

ستاری با اشاره به اینکه خوشبختانه در سال‌های قبل شاهد اتفاقات و اقدامات خوبی در حوزه توسعه فناوری، پشتیبانی از شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌ها در استان گیلان بوده‌ایم، گفت: با توجه به این اقدامات افق خوبی برای آینده استان گیلان در حوزه فناوری پیش‌بینی می‌شود.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور برای افتتاح چند طرح عمرانی و بازدید از چند شرکت دانش‌بنیان به گیلان سفر کرده است.

بازدید از کارخانه خلاق گیلان در میدان فرهنگ رشت از جمله برنامه‌های سورنا ستاری در رشت بوده است.

همچنین مرکز نوآوری در دانشگاه گیلان، کارخانه نوآوری گیلان در کوچصفهان رشت، فضای کار اشتراکی پارک علم و فناوری گیلان در میدان دکتر حشمت رشت و مرکز نوآوری مکعب در گلسار رشت با حضور معاون علمی رئیس‌جمهور افتتاح شد.

منبع: فارس

 

 

 

 

 

 

برچسب ها:

مطالب مرتبط

دیدگاه