• شهر صنعتی رشت
  • اخبار

مشکل امهال و تقسیط بدهی بانکی واحدهای تولیدی رفع می‌شود

چهارشنبه ۲۷ام مهر ۱۴۰۱
مدیر

وزارت صنعت می‌گوید: به دنبال پیگیری ستاد تسهیل و با موافقت شورای پول و اعتبار، مشکلات موجود در مسیر امهال و تقسیط تسهیلات واحدهای تولیدی در سال‌های گذشته که به هر دلیلی بازپرداخت نشده، رفع خواهد شد.

شورای پول و اعتبار به‌منظور حمایت از واحدهای تولیدی تمهیدات ویژه‌ای برای ارائه از طریق بانک‌ها و موسسات اعتباری مصوب کرده است. این مهم از سوی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور برای حمایت از واحدهای تولیدی پیگیری شده که طی آن، امهال و تقسیط تسهیلات مالی دریافتی واحدهای تولیدی در سال‌های گذشته که بنا به هر دلیلی امکان بازپرداخت آن فراهم نشده و مشکلات متعددی برای واحدهای تولیدی به‌واسطه آن ایجاد شده است، با اجرای این مصوبه رفع خواهد شد.

به گزارش وزارت صنعت، تولیدکنندگانی که همه یا بخشی از بدهی‌های بانکی آنها معوق شده، برای استفاده از این تسهیلات می‌توانند درخواست خود را به بانک‌ها و کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ها بدهند.

بانک‌ها موظف هستند با دریافت حداکثر ۷.۵ درصد مانده بدهی و با تنفس ۶ ماهه و حداکثر اقساط پنج‌ساله، بدهی این واحدها را امهال کنند.

مهلت استفاده از این تسهیلات تا پایان شهریور ۱۴۰۲ است.

ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور ضمن پیگیری تصویب و اجرای بسته‌های حمایتی و رفع موانع تولید، برنامه‌های تسهیل فرآیند تولید در کشور را نیز دنبال خواهد کرد.

منبع: گسترش تولید و تجارت

برچسب ها:

مطالب مرتبط

دیدگاه