• شهر صنعتی رشت
  • اخبار

مشکل ارتباط دانشگاه با صنعت در قانون دانش بنیان حل شده است

پنجشنبه ۲۱ام اردیبهشت ۱۴۰۲
مدیر

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که مشکل ارتباط دانشگاه با صنعت در موادی چون ماده ۱۳ و ۱۱ قانون دانش بنیان حل شده است، گفت: در راستای این قانون، صنعتگران علاقمند به عقد قرارداد با دانشگاه می‌شوند.

روح الله متفکرآزاد چهارشنبه، ۲۰ اردیبهشت ماه در نشست مشترک کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با وزیر علوم اظهار کرد: کمیسیون آموزش مجلس، کمیسیونی است که کارهای بسیاری انجام می‌دهد اما اغلب، کارهایی از آن دیده می‌شود که بیشتر مطالبه می‌شوند.

وی افزود: کارهای ارزشمندی طی سه سال گذشته در کمیسیون آموزش انجام گرفته که یکی از این کارها، تدوین قانون جهش تولید دانش بنیان است.

وی ادامه داد: برخی از معضلاتی که دانشگاه‌های کشور سالیان سال با آن‌ها درگیر هستند را می‌توان با استفاده از مواد این قانون حل کرد.

متفکرآزاد تاکید کرد: کمیسیون آموزش در یک کار عالمانه و ریل گذاری دانش بنیان، شرکت‌های کوچک این حوزه را به اقتصاد دانش پایه تبدیل کرده که در این راستا علم و دانش در اقتصاد معنی دار شده است.

وی افزود: با این اقدام، اقتصاد، حکمرانی علم را مقرون به صرفه می‌کند و کسانی که نگاه سرمایه گذاری به علم ندارند هم متوجه این ادبیات مهم در امر اقتصاد دانش بنیان می‌شوند.

منبع: ایسنا

برچسب ها:

مطالب مرتبط

دیدگاه