مالیات بر ارزش‌افزوده افزایش نمی‌یابد

دوشنبه ۲ام مرداد ۱۴۰۲
مدیر

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه، از مخالفت این کمیسیون با پیشنهاد دولت برای افزایش مالیات بر ارزش افزوده خبر داد.

«محسن زنگنه» در تشریح جلسه کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه مجلس گفت: این کمیسیون یکی از مواد باقی مانده برنامه هفتم توسعه که درباره ایجاد کارت هوشمند ملی بود را موردبررسی قرار داد. پیرو این ماده واحده که به تصویب کمیسیون رسید، دولت و وزارت صمت مکلف شدند تا با کمک وزارت ارتباطات موضوع کارت هوشمند ملی را نهایی کنند، همچنین این کمیسیون همه دستگاه‌ها را مکلف کرد تا خدمات خود را به این کارت متصل کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه اظهار کرد: عملاً در این فرآیند یک کارت حاوی اطلاعات همه مردم ایجاد خواهد شد تا همه خدمات مورد نیاز بر روی این کارت پیاده‌سازی شود. همچنین این کارت به یک شماره تلفن همراه متصل شده و کلیه استعلامات و کلیه ارتباطات دولت و دستگاه‌ها با فرد از طریق این شماره انجام می‌شود.

زنگنه بیان کرد: همچنین یک آدرس هم به این شماره تلفن متصل شده و عملاً این کارت ملی هوشمند دربرگیرنده همه اطلاعات و نیازهای فرد خواهد شد.

وی با اشاره به آغاز بررسی فصل مربوط به مالیات‌ها در برنامه هفتم توسعه اظهار کرد: پیرو مصوبه کمیسیون تلفیق برنامه هفتم مجلس، نسبت مالیات به اعتبارات هزینه‌ای حدود ۸۰ درصد در نظر گرفته شد ضمنا این کمیسیون مصوب کرد نرخ مالیات بر تولید ناخالص داخلی در برنامه هفتم ۱۰ درصد باشد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه مجلس اظهار کرد: این کمیسیون در زمینه شفافیت در معافیت‌های مالیاتی تصویب کرد تا بخشودگی و ترجیح مالیاتی طی برنامه هفتم ممنوع شود.

زنگنه ادامه داد: کمیسیون تلفیق برنامه هفتم مجلس دولت را مکلف کرد تا تمامی تخفیفات مالیاتی را که اعمال می‌کند همراه با لایحه بودجه سنواتی به مجلس ارائه دهد.

نماینده مجلس یازدهم تاکید کرد: کمیسیون تلفیق برنامه هفتم مجلس دولت را مکلف کرد تا لایحه مالیات بر درآمد را در سال اول اجرای برنامه هفتم به مجلس تقدیم کند. این کمیسیون با پیشنهاد دولت در زمینه افزایش مالیات بر ارزش افزوده به جهت آثار تورمی که بر مردم تحمیل می‌شود، مخالفت کرد.

منبع: کارآفرین نیوز

برچسب ها:

مطالب مرتبط

دیدگاه