ضرورت اجرای مواد ۲۴ و ۳۰ قانون بهبود محیط کسب‌وکار

دوشنبه ۱۸ام تیر ۱۴۰۳
مدیر

وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه‌‌‌ای به سرپرست ریاست‌جمهوری اعلام کرد: با گذشت بیش از سه‌ماه از ابلاغ آیین‌‌‌نامه اجرای مواد ۲۴ و ۳۰ قانون بهبود محیط کسب‌وکار و تاکید مکرر دولت مبنی‌‌‌بر تغییر ندادن ناگهانی مقررات، این سیاست‌‌‌های کلیدی دولت توسط برخی دستگاه‌‌‌های اجرایی به‌‌‌نحو مطلوب اجرا نمی‌شود.

در نامه احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی به محمد مخبر، سرپرست ریاست‌جمهوری، آمده است:

همان‌‌‌گونه که مستحضرید، ثبات و پیش‌بینی‌‌‌پذیر کردن اقتصاد با منع تغییرات ناگهانی مقررات، یکی از برنامه‌‌‌ها و وعده‌‌‌های رئیس‌جمهور شهید بوده است که برای پیگیری و تحقق آن سال گذشته (۱۴۰۲) آیین‌‌‌نامه‌‌‌های اجرایی مواد ۲۴ و ۳۰ قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار به ترتیب در نهم اردیبهشت و سیزدهم اسفند به تصویب هیات محترم وزیران رسید و برای اجرا به دستگاه‌‌‌ها ابلاغ شد.

با وجود گذشت بیش از سه‌ماه از ابلاغ آیین‌‌‌نامه در این زمینه و تاکید مکرر دولت مبنی ‌‌‌بر تغییر ندادن ناگهانی مقررات این سیاست‌‌‌های کلیدی دولت توسط برخی دستگاه‌‌‌های اجرایی به‌‌‌نحو مطلوب اجرا نمی‌شود. از جمله این موارد می‌‌‌توان به تغییرات مکرر در سیاست‌‌‌های تجارت خارجی اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت دلیل آن را تغییر در میزان ارز تخصیص‌یافته از طرف بانک‌مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است. در این خصوص دو نمونه از شکایات واصله از طرف بخش خصوصی در حوزه‌‌‌های تجارت خارجی و کشاورزی به‌‌‌پیوست ارائه می‌شود.

نظر به اهمیت موضوع، خواهشمند است در صورت صلاحدید دستور فرمایید با وجود محدودیت‌های ارزی کشور همه مراجع صدور بخشنامه‌‌‌های مرتبط با کسب‌وکار، به احکام مواد ۲۴ و ۳۰ قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار و آیین‌‌‌نامه‌‌‌های مربوطه با جدیت تمکین کنند.
منبع: دنیای اقتصاد

برچسب ها:

مطالب مرتبط

دیدگاه