صدور مجوزهای بی نام برای سرمایه گذاری در گیلان/ خلع ید زمین های غیر مولد شهرک های صنعتی

چهارشنبه ۲۹ام دی ۱۴۰۰
مدیر

استاندار گیلان، از صدور مجوزهای بی نام برای سرمایه گذاری در استان خبر داد و عنوان کرد: سرمایه گذاران بدون معطلی در دستگاه ها می توانند به سرعت و براساس آمایش و مزیت های منطقه ای سرمایه گذاری کنند.

اسدالله عباسی در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی در شهر صنعتی رشت، با تاکید بر لزوم مشاهده موانع و مشکلات صنایع از نزدیک و تلاش برای رفع آنان، اظهار کرد: باید علاوه بر حفظ تولید موجود واحدهای صنعتی، به توسعه آن نیز فکر کنیم.

وی با بیان اینکه امروز بسیاری از لوازم خانگی وارداتی توسط واحدهای صنعتی داخلی تولید می شود، تصریح  کرد: باید به خودمان ببالیم که توانستیم روی پای خودمان بایستیم و خودکفا شویم و لذا در این راستا برنامه ریزی برای تسهیل و هموار کردن مسیر تولید ضرورت دارد.

استاندار گیلان، شعار «تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» را راهبرد دولت سیزدهم دانست و افزود: حمایت از تولید جزو اولویت های استان بوده و لذا از همه ظرفیت ها برای ایجاد اشتغال و رونق تولید استفاده می کنیم.

عباسی، از حمایت و پشتیبانی تمام عیار دولت سیزدهم از تولیدکنندگان خبر داد و خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان در رشد اقتصادی کشور و استان سهم بسزایی دارند.

وی عمده مشکل واحدهای صنعتی را در حوزه تسهیلات و اعتبارات ارزی دانست و یادآور شد: خوشبختانه بازار برای مصرف کالاهای تولید داخل وجود دارد و باید تولید و عرضه را افزایش دهیم که در این راستا توجه به شهرک های صنعتی و توسعه واحدهای تولیدی و مولدسازی واحدها لازم است.

استاندار گیلان، از خلع ید سریع زمین هایی خبر داد که در اختیار افراد دارای مجوز تولید قرار دارد، اما این افراد اقدام به تولید نکرده اند و گفت: این زمین ها را در اختیار افرادی قرار می دهیم که کار می کنند تا بتوانیم واحدهای راکد و غیر مولد را به چرخه تولید وارد کنیم.

عباسی، با بیان اینکه واحدهای تعطیل را به نیمه تعطیل و واحدهای نیمه تعطیل را به واحدهای فعال تبدیل خواهیم کرد، متذکر شد: قدم به قدم باید حلقه های تولید را به هم متصل کنیم که در این راستا نیازمند همکاری مردم و هماهنگی دستگاه ها هستیم تا به توسعه مد نظر برسیم.

وی از صدور مجوزهای بی نام برای سرمایه گذاری در استان خبر داد و عنوان کرد: سرمایه گذاران بدون معطلی در دستگاه ها می توانند به سرعت و براساس آمایش و مزیت های منطقه ای سرمایه گذاری کنند؛ به زودی فراخوان این مجوزها برای سرمایه گذاران در حوزه های کشاورزی و صنایع سبک و دانش بنیان اعلام می شود.

منبع: ایسنا

برچسب ها:

مطالب مرتبط

دیدگاه