• شهر صنعتی رشت
  • اخبار

شرایط برای حضور فعالان اقتصادی ایرانی در سوریه فراهم است

چهارشنبه ۷ام اردیبهشت ۱۴۰۱
مدیر

 فرمانده قرارگاه حضرت زینب(س) در سوریه با بیان اینکه شرایط برای حضور فعالان اقتصادی ایرانی در سوریه فراهم است، گفت: امروز کشور سوریه مدیون اقتدار ایران است و اگر تا دیروز سربازان ما در سوریه می جنگیدند، امروز فعالان اقتصادی به عنوان لشکریان ما در این قرارگاه حضور دارند.

سردار نوعی‌اقدام  در نشست توسعه مبادلات تجاری با محور سوریه با حضور فعالان اقتصادی استان گیلان در منطقه آزاد انزلی، اظهار داشت: امروز باید از اقتصادمان همچون اقتدارمان محافظت کرده و از بستر اقتصادی ایجاد شده استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه هرکس بخواهد در عرصه تولید، انتقال تکنولوژی و امکانات وارد شود شرایط برای او فراهم است، افزود: رهبری امروز برای نهادینه کردن جهاد اقتصادی و علمی کردن اقتصاد به مقوله دانش بنیان اشاره کرده است. اگر می‌خواهید تحولات ارزشمندی صورت گیرد می بایست رشد اقتصادی انجام شود.

فرمانده قرارگاه حضرت زینب(س) در سوریه اضافه کرد: فعالان اقتصادی میتوانند در بخش های هتلداری، رستوران داری ، ساخت و ساز ، بازیافت زباله ، ایجاد خدمات نرم‌افزاری، اسنپ و سایر اپلیکیشن ها ، انرژی‌های تجدیدپذیر برقی و بادی و مونتاژ ، صنعت پلاستیک با تعرفه گمرکی صفر درصد کالای خود را به ۲۴ کشور عربی صادر کنند و این مسیر برای تمامی سرمایه گذاران هموار است.

نوعی اقدام گفت: همچنین صاحبان سرمایه قادر خواهند بود با انتقال تکنولوژی مهندسی و بازرگانی در صادرات ، شیر خشک ، ماکارونی، سوخت، مواد پتروشیمی و داروها در این کشورها به خصوص سوریه فعالیت داشته باشید. همچنین در همکاری و هم افزایی با اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوریه می‌توان مشکلات را برطرف کرده و با امضا قرار داد با این اتاق از کمک مان بهره مند شوند.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی نیز در این نشست اظهار داشت: ما می توانیم در تحول اقتصادی سوریه نقش آفرین باشیم. امروز در کنار دفاع از حرم ما وظایفی در بازسازی سوریه به عنوان همسایه مهم و شریک تجاری داریم که باید به آن عمل کنیم.

علی اوسط اکبری مقدم گفت : امروز سیاست کشور بر مشارکت بخش خصوصی قرار گرفته است و زیرساخت ها با بخش خصوصی فراهم می شود. اقتصاد سوریه بر ۲ محور صنعت و کشاورزی است که در حوزه صنعتی فضای بسیار مطلوبی برای فعالیت است.

وی افزود: تنها کشوری که زیر ساخت، تسهیلات و تعرفه‌های گمرکی برای فعالان اقتصادی فراهم کرده سوریه است. این کشور بدنبال جلب مشارکت بخش خصوصی و ورود قانونمند به چرخه اقتصاد است. با توجه به ظرفیت های بندر انزلی و کاسپین، می توانیم در اقتصاد سوریه علی رغم محدودیت‌های ارزی اثر گذار باشیم

منبع: ایرنا

برچسب ها:

مطالب مرتبط

دیدگاه