رئیس مجمع نمایندگان گیلان: مسئولان ملی نگاه ویژه‌ای به خطه گیلان داشته باشند

جمعه ۲۴ام دی ۱۴۰۰
مدیر

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به وضعیت وخیم گیلان در حوزه پسماند گفت: این استان در چند بخش نیازمند نگاه ویژه و ملی است.

مهرداد گودرزوند چگینی عصر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه گیلان که با حضور اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برگزار شد با اشاره به وضعیت وخیم گیلان در حوزه پسماند اظهار داشت: این استان در چند بخش نیازمند نگاه ویژه و ملی است.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان به وضعیت برخی پروژه‌ها در سطح استان اشاره و بیان کرد: بعضی سدها در شرق و غرب گیلان، پروژه راه‌آهن، آزادراه، بیمارستان‌ها و سدهای لاستیکی از جمله پروژه‌هایی هستند که باید مورد توجه جدی قرار گیرند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس نیز در این جلسه با بیان اینکه‌ توجه زیادی به استان گیلان در سنوات گذشته در حوزه اعتبار نشده است گفت: فاضلاب شهرستان لاهیجان با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی بیش از ۲۰ سال است که در حال تکمیل است.

رسول فرخی میکال خاطرنشان کرد: صنعت استان گیلان در اوایل انقلاب در سطح خاورمیانه و کشور حرف زیادی برای گفتن داشت اما به‌جهت نگرش نادرست برخی افراد که این استان را منطقه کشاورزی اعلام کردند، صنعت این استان از بین رفت.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان خاطرنشان کرد: مجتمع فرهنگی لاهیجان به پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصدی رسیده و منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان نیز حدود ۱۱ سال است که مورد پیگیری قرار گرفته تا به سرانجام برسد.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به محرومیت‌های گیلان در کنار سرسبزی آن اظهار داشت: پروژه کنارگذر شهرستان تالش نیز ۱۲ سال است که آغاز شده و تا امروز پیشرفت فیزیکی کمی داشته است.

حسن محمدیاری با بیان اینکه سد لاستیکی تالش و ماسال هم به دلیل کمبود اعتبارات معطل مانده است خاطرنشان کرد: برای پل اسالم حدود ۱۲ میلیارد تومان پرداخت شده اما پیمانکار ۹ میلیارد طلب دارد و هنوز افتتاح نشده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات پروژه ملی سد شفارود گفت: ۹ ماه است که کارگران این پروژه حقوق دریافت نکرده‌اند و کارگاهش فعال نیست و علت اصلی آن نیز اختلاف بین کارفرما و پیمانکار است لذا انتظار می‌رود این پروژه به آب منطقه‌ای استان داده شود تا تعیین تکلیف شود.

سیدعلی آقازاده نماینده مردم رشت و خمام در مجلس نیز در این جلسه موقعیت جغرافیایی خوب و ترانزیتی این استان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: محیط‌زیست این استان در معرض انقراض و تخریب جدی قرار دارد تا جایی‌که چیزی به نام رودخانه نداریم بلکه با فاجعه زیست‌محیطی مواجه هستیم.

منبع: تسنیم

برچسب ها:

مطالب مرتبط

دیدگاه