• شهر صنعتی رشت
  • اخبار

حمایت از طرح‌های توسعه‌ای از انتظارات دست‌اندرکاران حوزه تولید و صنعت بویژه در صنعت داروسازی است

پنجشنبه ۲۰ام اردیبهشت ۱۴۰۳
مدیر

مدیرعامل شرکت داروسازی بهوزان در دیدار با دکتر مهدی فلاح از منتخبان شهرستان‌های رشت و خمام در مجلس دوازدهم، روند فعالیت این شرکت داروسازی  را در شهر صنعتی رشت تشریح کرد و حمایت از طرح‌های توسعه‌ای را از انتظارات دست‌اندرکاران حوزه تولید و صنعت بویژه در صنعت داروسازی دانست.
دکتر بهرام ترکان، مدیرعامل شرکت دارویی بهوزان واقع در شهر صنعتی رشت، امروز در دیدار با دکتر مهدی فلاح از نمایندگان مردم شهرستان‌های رشت و خمام در مجلس دوازدهم، از تولید ۱۰۱ قلم انواع دارو، لوازم بهداشتی و آرایشی و انواع محلول‌های چشمی و آمپول‌های تزریقی در شرکت داروسازی بهوزان رشت خبر داد و افزود: این شرکت که از سال ۱۳۵۴ تاکنون سابقه فعالیت دارد، با ۸ هزار متر زیربنا، در زمینی به مساحت ۲۸ هزار متر مربع احداث شده، و سالانه توان تولید ۳۰۰ میلیون قطعه انواع محصولات دارویی بهداشتی و آرایشی را دارد.به گفته مهندس ترکان شرکت دارویی بهوزان اکنون با ۴۵ درصد ظرفیت کار می‌کند و بیش از ۱۸۰ نفر در این شرکت مشغولند.

مدیرعامل شرکت دارویی بهوزان همچنین از برنامه‌ریزی برای اجرای طرح توسعه این شرکت برای تولید انواع محلول‌ها و شربت‌های خوراکی، قطره‌های چشمی، اسپری‌های دهانی و تنفسی خبر داد و افزود: با اجرای این فاز جدید، تحولی در صنعت داروسازی استان گیلان ایجاد خواهد شد.

دکتر ترکان در همین رابطه پیش بینی کرد: با آغاز به کار فاز تولید شربت‌های خوراکی، قطره‌ها و اسپری‌های تنفسی این واحد تولیدی،  فروش سالانه این محصولات در سال به ۱۰۰۰ میلیارد تومان بالغ شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خویش مشکلات صنعت داروسازی را چنین برشمرد:
– بحران سرمایه در گردش و محدودیت دسترسی به منابع و تسهیلات بانکی
– تخصیص ارز برای تعیین مواد اولیه قیمت گذاری دستوری
– حاشیه سود اندک و گاهاً منفی
– مشکلات مالی شرکت‌های پخش دارویی عدم پرداخت به موقع تعهدات
– عدم امکان سرمایه‌گذاری صنعت
اضافه می‌کنم شرکت دارویی بهوزان که ۸۵ درصد از سهام آن متعلق به شرکت داروسازی عبیدی است در مقایسه با دیگر شرکت‌های داروسازی کمتر با این مشکلات مطروحه مواجه است و مدیرعامل شرکت، طرح چنین موضوعاتی را برای آشنایی بیشتر دکتر فلاح در مجلس دوازدهم با مشکلات صنعت دارویی کشور بیان داشته است. دکتر بهرام ترکان در پایان سخنان خویش اضافه کرد: با اجرا و راه‌اندازی فاز جدید شرکت دارویی بهوزان برای ۶۰ نفر فرصت اشتغال جدید مستقیم و برای ۱۸۰ نفر به طور غیر مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.
دکتر مهدی فلاح از منتخبان مردم شهرستان‌های رشت خمام در مجلس دوازدهم نیز در این بازدید قول مساعد داد که دغدغه‌ها و انتظارات دست‌اندرکاران تولید محصولات دارویی و پزشکی را در دو برش ملی و استانی پیگیری نموده و در مجلس گام‌های موثر برای تسریع در روند تهیه ارز تخصیصی برای واردات مواد اولیه و همچنین تسریع در روند تامین به موقع آن به عمل آورد.

منبع: پیک قلم

 

برچسب ها:

مطالب مرتبط

دیدگاه