حمایت از بومی‌سازی فناوری‌های منطبق با نیاز داخلی

دوشنبه ۲۰ام تیر ۱۴۰۱
مدیر

کمک به جذب فناوری‌های موردنیاز کشور با اعطای تسهیلات جذب فناوری به شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق شتاب می‌گیرد و هدفمند می‌شود.

دفتر جذب سرمایه و فناوری بین‌المللی مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با هدف کمک به جذب فناوری‌های موردنیاز کشور نسبت به اعطای تسهیلات جذب فناوری به شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق ایرانی اقدام کرده است.

شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق و استارتاپ‌هایی که دارای قرارداد انتقال فناوری و یا قرارداد بومی‌سازی فناوری خارجی در کشور هستند، می‌توانند با ارائه درخواست خود از این کمک‌ها بهره‌مند شوند.

دریافت این تسهیلات به ارائه اصل قرارداد انتقال فناوری یا بومی‌سازی، طرح توجیهی فنی و اقتصادی و مستندات قانونی تسهیلات‌گیرنده نیاز دارد. متقاضیانی که طرح‌هایی در زمینه فناوری‌های مرتبط با نیازهای اساسی کشور، فناوری‌های آینده مرتبط با انقلاب صنعتی چهارم و ایده‌های جذاب دارای ارزش افزوده قابل توجه، ارائه کنند؛ در اولویت قرار می‌گیرند.

چنانچه شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاقی که برنامه فروش فناوری به متقاضیان خارجی را داشته باشند نیز، به شرط ارائه اصل قرارداد انتقال فناوری و طرح توجیهی سرمایه‌گذاری، می‌توانند از این تسهیلات برای دوره انتقال فناوری بهره‌مند شوند. دوره اعطای این تسهیلات محدود به دوره فروش فناوری و محدودتر از تسهیلات جذب فناوری خواهد بود.

منبع: فارس

برچسب ها:

مطالب مرتبط

دیدگاه