• شهر صنعتی رشت
  • اخبار

جذب نیروی کار به یکی از دغدغه‌ها در برخی استان‌ها تبدیل شده است

پنجشنبه ۱۵ام تیر ۱۴۰۲
مدیر

معاون صنایع عمومی وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه عزم دولت عزم کاری برای اصلاح امور است، گفت: در شرایط فعلی یکی از دغدغه‌ها جذب نیروی کار در برخی استان‌ها برای واحدهای تولیدی است.

مهدی برادران در آیین گرامی‌داشت روز اصناف، صنعت و تجارت در زنجان با بیان اینکه سال گذشته میزان رشد اقتصادی بخش صنعت و معدن در کشور به ۹.۵ درصد رسید، اظهار کرد: میزان رشد این بخش در سال ۱۴۰۰ به ۳.۳ درصد و در سال گذشته نیز به ۹.۵ درصد افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه در برخی جاها هم دچار رکود بودیم و عملکردها مطلوب نبود ولی در حوزه صنعت و معدن شاهد جهش در رشد اقتصادی هستیم، تصریح کرد: در بخش صنعت و معدن از حالت رکود خارج شده و به سمت رونق حرکت می کنیم و امیدواریم ثمره این رونق در سفره مردم هم مشاهده شود.

این مسئول به پیگیری‌ها برای گره‌گشایی از مشکلات اشاره کرد و افزود: عضویت رسمی ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای از اقدامات خوب به‌شمار می‌آید؛ این ظرفیت موجب تسهیل دسترسی به بازارهای بزرگ خواهد شد.

معاون صنایع عمومی وزیر صمت تصریح کرد: تعامل با کشورهای همسایه و کشورهای بزرگ در دستور کار دولت است و این موضوع پیش از این به آمریکا و چند کشور اروپایی منوط شده بود.

برادران با بیان اینکه عزم دولت عزم کاری برای اصلاح امور است، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی یکی از دغدغه‌ها جذب نیروی کار در برخی استان‌ها برای واحدهای تولیدی است.

منبع: ایسنا

برچسب ها:

مطالب مرتبط

دیدگاه