تحقق کامل قانون برخط مجوزهای کسب‌وکار نزدیک است

جمعه ۲۳ام تیر ۱۴۰۲
مدیر

وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به تذکر جدی رئیس جمهور به متخلفان در صدور مجوزها، ابراز امیدواری کرد در ماه‌های آینده با بسته شدن درب صدور مجوز کاغذی و برگشت به مجوزهای برخط و آنلاین شاهد اجرای کامل قانون خواهیم بود.

 وزیر اقتصاد در پاسخ به صدور خودکار مجوزها از درگاه ملی مجوزها، گفت: مسئله صدور خودکار مجوزها به شکل متناوب انجام خواهد شد و ما در ماه گذشته هم یک مجوز جدید را که پیش از آن از طریق در درگاه ملی مجوزها انجام نمی‌شد از طریق درگاه ملی مجوزها انجام دادیم.

خاندوزی افزود: گزارشی را در یکی از جلسات هیئت وزیران از پیشرفت و البته تخلف‌هایی که برخی از دستگاه‌ها در مورد صدور آنلاین و برخط مجوزهای کسب‌وکار داشت ارائه شد. آقای رئیس‌جمهور تذکر بسیار جدی در آن جلسه هیئت دولت دادند که باید این تخلف‌ها هم خاتمه پیدا کند.

وزیر اقتصاد ابراز امیدواری کرد: در ماه‌های آینده با بسته شدن درب صدور مجوز کاغذی و برگشت به مجوزهای برخط و آنلاین شاهد اجرای کامل قانون خواهیم بود.

اصلاح نرخ‌گذاری خوراک در دستور کار دولت

خاندوزی در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص نرخ خوراک صنایع و پیشنهاد سازمان بورس برای تعدیل آن و حذف قیمت هاب، اظهار داشت: وزارت اقتصاد به دنبال ایجاد ثبات پنج ساله در این خصوص بر اساس «یک فرمول» مشخص است و اعتقاد دارد، این امر موجب افزایش ضریب پیش بینی پذیری فعالیت اقتصادی به عنوان یکی از دستورات شخص رئیس جمهور می‌شود.

وی افزود: بر مبنای همین رویکرد، ما پیشنهادی به عنوان «اصلاح آیین» نامه آماده کرده‌ایم که هم اکنون در کمیسیون اقتصادی دولت مطرح است و فکر می‌کنم پس از بررسی در این کمیسیون، حداکثر ظرف دو هفته آینده به صحن هیئت دولت برود که در صورت تصویب، هم در مورد «بازگشت به فرمول» به جای «نرخ ثابت» و هم در مورد زمان اجرای این مصوبه که چشم‌انداز بلند تر و با ثبات تری به فعالان اقتصادی می دهد، شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

منبع: کارآفرین نیوز

برچسب ها:

مطالب مرتبط

دیدگاه