• شهر صنعتی رشت
  • اخبار

بیست و ششمین دوره همایش رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران برگزار شد/ اسامی ۵۰۰ شرکت برتر کشور در سال ۱۴۰۲ به همراه گزارش تحلیلی و آماری کامل

دوشنبه ۲ام بهمن ۱۴۰۲
مدیر
بیست و ششمین دوره همایش رتبه بندی شرکت های برتر ایران با حضور وزرای اقتصادی و صنعت، معدن و تجارت در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در این همایش، با بیان اینکه امسال پنج شرکت دانش بنیان در فهرست ۱۰۰ شرکت برتر کشور قرار دارند، گفت: ۸۷ درصد از میزان فروش شرکت‌ها در کشور به ۱۰۰ شرکت برتر اختصاص دارد که این شرکت‌ها موتور محرک اقتصاد کشور هستند.
مصطفی مؤمنی اظهار داشت: بهره‌وری در کشور ارتقا یافته است و این ۱۰۰ شرکت از صنایع مادر و ارزآور هستند، البته پنج شرکت دانش بنیان نیز در فهرست ۱۰۰ شرکت برتر قرار دارند که اتفاق مبارکی است.
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی افزود: پیشبرد صنعت و توسعه فضای کسب و کار یکی از وظایف مهم این سازمان است و در کنار آن رویدادهای مختلف را برگزار می‌کند.
وی با اشاره به شناسایی شرکت‌های برتر گفت: تولید اطلاعات موثق و دقیق از وضعیت شرکت‌ها و شفاف‌سازی و تحلیل فضای کسب و کار می‌شود. امسال صورت‌های مالی و گزارش‌های حسابرسی شرکت‌ها در سال گذشته را دریافت کردیم و تحلیل داده‌ها بر اساس ۳۳ شاخص صورت می‌گیرد.
مؤمنی با اشاره به اینکه شاخص فروش یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها در ارزیابی شرکت‌های برتر است، بیان کرد: در سال‌های گذشته این شاخص‌ها توسعه پیدا کرده است که این شاخص‌ها کمی هستند ضمن اینکه در سال‌های آینده شاخص‌های جدید ارایه می‌شود.
وی عنوان کرد: در بررسی شرکت‌ها مشخص شد که نرخ رشد همراه با تورم در فروش کاهشی بود، اما نرخ رشد واقعی فروش افزایشی بود؛ یعنی در یک سال گذشته که مبنای ارزیابی بوده مهار تورم صورت گرفته و قیمت‌ها توسط دولت کنترل شده و ۱۱ درصد نرخ واقعی فروش افرایش یافته که به خاطر رشد تولید و ارزش افزوده است.
متن گزارش تحلیلی و معرفی شرکتهای برتر را از اینجا دانلود نمایید

منبع: سازمان مدیریت صنعتی ایران

برچسب ها:

مطالب مرتبط

دیدگاه