• شهر صنعتی رشت
  • اخبار

برگزاری نمایشگاه توانمندی صادراتی با حضور ۷۵۰ شرکت داخلی/ آمادگی ۶۰ کشور برای بازدید از نمایشگاه

چهارشنبه ۱۳ام اردیبهشت ۱۴۰۲
مدیر

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه گفت: ۷۵۰ شرکت داخلی در نمایشگاه توانمندی صادراتی ایران حضور دارند و ۶۰ کشور از نقاط مختلف دنیا آمادگی خود را برای بازدید از این نمایشگاه اعلام کرده‌اند.

مهدی صفری امروز در نشست خبری پنجمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (اکسپو ۲۰۲۳) که در نمایشگاه بین‌المللی برگزار شد با اشاره به سیاست‌های دولت سیزدهم برای توسعه تجارت با کشورهای همسایه، آفریقایی، آمریکای لاتین گفت: مقام معظم رهبری طی سال‌های اخیر به موضوع صادرات و به‌خصوص صادرات غیر نفتی تاکید فراوانی داشتنه‌اند؛ لذا وزارت امور خارجه و سازمان توسعه تجارت تلاش‌های زیادی برای برگزاری نمایشگاه توانمندی صادراتی انجام داده است.

وی با بیان اینکه دولت نیز از برگزاری این نمایشگاه حمایت خواهد کرد، اظهار داشت: ۷۵۰ شرکت داخلی در این نمایشگاه شرکت می‌کنند و محصولات خود را به بازدیدکنندگان ارائه می‌کند.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با بیان اینکه تاکنون ۶۰ کشور از نقاط مختلف دنیا برای بازدید از این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند، گفت: برخی از کشورهای در سطح وزرا و مشاوران وزیر برای بازدید از این نمایشگاه حضور خواهند داشت‌ و پیش‌بینی می‌شود که حدود هزار و ۲۰۰ تا دو هزار نفر مسولان و تجار از کشورهای مختلف برای بازدید از نمایشگاه در ایران حضور یابند.

وی با بیان اینکه برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی کار بسیار بزرگ است و تداوم آن در حوزه تجارت خارجی کشور بسیار موثر است، اظهار داشت: این کار ما را در توسعه صادرات غیرنفتی می‌تواند کمک کند.

صفری افزود: کشورهای حاضر در این نمایشگاه کشورهایی مانند امارات، پاکستان، روسیه، ترکیه ، چین و …. هستند، گفت: ما در این نمایشگاه در ۱۲ بخش از جمله صنعت، پزشکی لوازم خانگی، مواد غذایی، پتروشیمی و… حاضر خواهیم بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا کشور عربستان نیز برای بازدید از این نمایشگاه حضور خواهد داشت، گفت: ارتباطات مجدد دو کشور تازه شکل‌ گرفته و اقداماتی برای آغاز به‌کار کنسول‌گری‌ها و سفارتخانه‌های دو کشور در حال انجام است و در این نمایشگاه نیز تجاری از کشور عربستان برای بازدید حضور خواهد داشت.

منبع: فارس

برچسب ها:

مطالب مرتبط

دیدگاه