برنامه ریزی برای احیای ۵۷۰ واحد صنعتی راکد و تعطیل در استان

پنجشنبه ۴ام فروردین ۱۴۰۱
مدیر

مدیرکل صمت گیلان با اشاره به فعالیت ۴۲ معدن در استان، گفت: ۳۷ مزایده واگذاری معدن و پهنه اکتشافی امسال در گیلان برگزار می شود.

تیمور پورحیدری در دیدار نوروزی با استاندار گیلان با اشاره به اهداف تعیین شده برای حوزه صنعت، معدن و تجارت استان گیلان، اظهار کرد: با توجه به شعار سال تلاش می‌شود تا به این اهداف در زمینه رونق تولید و اشتغال زایی برسیم.

وی با بیان اینکه امسال تکمیل و بهره برداری از ۱۲۶ طرح بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دستور کار قرار دارد، افزود: با بهره برداری از این تعداد طرح پیش بینی می‌شود برای ۴ هزار و ۷۰۰ نفر شغل ایجاد شود.

مدیرکل صمت گیلان در ادامه با اشاره به برنامه ریزی برای احیای ۵۷۰ واحد صنعتی راکد و تعطیل در استان، گفت: راهکارهای رفع موانع این واحدهای صنعتی دسته بندی و تلاش می‌شود تا با انجام اقدامات لازم واحدها وارد چرخه فعالیت شوند.

وی با تأکید بر ضرورت توجه به همگام سازی تولیدات داخلی با تکنولوژی نوین و دانش بنیان، تصریح کرد: استفاده از فناوری و دانش روز در حوزه صنایع برای رقابت در فضای کسب و کار بسیار مهم و حائز اهمیت است.

پورحیدری با بیان اینکه باید از ظرفیت‌های پارک علم و فناوری، بنیاد نخبگان، اساتید دانشگاهی و مبتکران و مخترعان استان گیلان استفاده شود، اضافه کرد: در همین راستا کار ویژه دانش بنیان در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه امسال ۳۷ مزایده معدن و پهنه اکتشافی در استان گیلان برگزار می‌شود، افزود: در حال حاضر ۴۲ فقره معدن دارای پروانه بهره برداری در استان گیلان فعال است.

منبع: مهر

برچسب ها:

مطالب مرتبط

دیدگاه