• شهر صنعتی رشت
  • اخبار

بازدید رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و استاندار گیلان از شرکت سبحان دارو

پنجشنبه ۲۴ام خرداد ۱۴۰۳
مدیر

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)  و استاندار گیلان از شرکت دارویی سبحان دارو بازدید کردند.

پرویز فتاح رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با همراهی اسدالله عباسی استاندار گیلان با حضور در شهر صنعتی رشت از بخش‌های مختلف شرکت دارویی سبحان دارو بازدید به عمل آوردند.

 استاندار گیلان با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در همه امور موجب خیر و برکت برای جمهوری اسلامی شده است، گفت: ستاد اجرایی در همه جوانب به ویژه در حوزه محرومیت‌زدایی پای کار انقلاب بوده و یک ارتباط قلبی خوبی بین مردم و ستاد اجرایی وجود دارد.

وی با اشاره به نقش شرکت سبحان دارو در ایجاد اشتغال پایدار و جذب نیرو‌های متخصص دانشگاهی بیان کرد: سبحان دارو همواره نقش مهمی در تأمین دارو کشور داشته و ۹۰ درصد نیرو‌های مورد استفاده در این شرکت از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی گیلانی هستند.

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم توجه به توسعه واحد‌های تولیدی و ایجاد ارزش افزوده گفت: با توجه به سیره و شیوه کار شهید جمهور، توسعه در بخش‌های تولید جزو سرلوحه امور است و تمامی بسترها برای رشد و توسعه واحد‌های صنعتی در استان انجام شده است‌.

وی همچنین به آمادگی در خصوص حل مشکلات واحدهای تولیدی استان و شرکت سبحان دارو خبر داد و افزود: اگر بر اساس اختیارات در گیلان مشکلات شرکت سبحان دارو وجود دارد و  که حل آن از عهده مجموعه دولت در گیلان بر می‌آید، در استان با همه توان در خدمت مجموعه سبحان دارو هستیم.

استاندار گیلان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص آسفالت شهر صنعتی رشت نیز تصریح کرد: با تلاش‌ها و رایزنی‌های صورت گرفته، قیر مورد نیاز برای آسفالت شهر صنعتی رشت فراهم شده و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

به گفته عباسی، تصفیه‌خانه فاضلاب رشت آغاز شده و از طریق صندوق توسعه محیط زیست اعتبارات خوبی در نظر گرفته شده است.

پرویز فتاح رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) نیز با بیان اینکه شرکت سبحان دارو یکی از شرکت‌های مهم دارویی در کشور است، اظهار کرد: با توجه به پتانسیل موجود در دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقیقاتی وصنعتی در کشور می‌توان گفت توان نیروهای داخلی در زمینه تولید دارو بالا است و انتظار حرکت روبه جلو وجود دارد.

وی نقش شرکت سبحان دارو در تولید انواع دارو‌های حوزه اعصاب و روان  را بسیار مهم برشمرد و گفت: این شرکت یکی از شرکت‌های برتر در تأمین داروهای حوزه اعصاب و روان است که باید به این روند توسعه‌ای خود ادامه دهد.

منبع: استانداری گیلان

برچسب ها:

مطالب مرتبط

دیدگاه