ایران اکسپو ۲۰۲۳ افتتاح شد

یکشنبه ۱۷ام اردیبهشت ۱۴۰۲
مدیر

پنجمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران با عنوان ایران اکسپو ۲۰۲۳ افتتاح شد.

پنجمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران با عنوان ایران اکسپو ۲۰۱۳ با حضور «مهدی صفری» معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، «مهدی نیازی» سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و «علیرضا پیمان پاک» رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران افتتاح شد.

در این مراسم وزیر صنایع و بازرگانی عمان نیز در کنار مقام‌های ایرانی برای افتتاح این نمایشگاه بین المللی حضور داشت.

پنجمین دوره این رویداد پس از چند سال وقفه برای عرضه دستاوردهای صادراتی برگزار می‌شود و تجار خارجی به طور رسمی برای حضور در نمایشگاه دعوت شده‌اند تا با بازدید از محصولات ارائه شده، نسبت به توافق خرید کالاها اقدام کنند.

۱۲ گروه کالایی از جمله پتروشیمی، دانش بنیان، پزشکی و تجهیزات پزشکی، ساختمان، لوازم خانگی، صنعت، مواد غذایی و کشاورزی، چرم، صنایع دستی، انرژی و خدمات فنی و مهندسی در این نمایشگاه عرضه خواهد شد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در آیین افتتاحیه پنجمین نمایشگاه بین المللی دستاوردهای صادراتی ایران (ایران اکسپو ۲۰۲۳)، گفت که از مهمترین اهداف برگزاری نمایشگاه بین‌المللی ایران اکسپو ۲۰۲۳، توسعه صادرات و فتح بازارهای جدید تجاری است.

«مهدی نیازی» امروز (یکشنبه)  اظهار داشت: رویداد نمایشگاهی کم نظیری در حال برگزاری است، زیرا از رویکردهای مهم دولت سیزدهم ارتباط گسترده با کشورهای جهان به ویژه کشورهای همسایه و همسو است.

وی با بیان اینکه در این رویداد بیش از ۶۵ کشور جهان حضور دارند، خاطرنشان‌کرد: یک هزار و ۲۰۰ فعال اقتصادی، تاجر و صنعتگر در این رویداد برای مشاهده توانمندی های صادراتی ایران حضور پیدا کرده اند که به وسعت ۳۵ هزار متر مربع در ۱۲ حوزه در حال برگزاری است.

نیازی با تاکید بر اینکه می توانیم روابط گسترده ای با دیگر کشورها با برگزاری این نمایشگاه برقرار کنیم،‌ ادامه‌داد: از اهداف مهم ایران اکسپو ۲۰۲۳ توسعه بازارهای صادراتی، توسعه روابط با کشورهای مختلف و فتح بازارهای صادراتی جدید است.

وی افزود: در رویکرد جدید باید بازارهای صادراتی را توسعه دهیم و در همین راستا کشورهای آسیای جنوب شرقی، منطقه آفریقا و همسایگان مناطق هدفی هستند که در اولویت برنامه ریزی ارتباط و توسعه روابط تجاری قرار دارند.

سرپرست وزارت صمت گفت: در این رویداد چند روزه مذاکرات با مقام‌های کشورهای حاضر، جلسات B To B با فعالان اقتصادی و نشست های مذاکراتی بین دولت و مقام‌های تجاری کشورها برنامه ریزی شده است.

وی با بیان اینکه ۶۰۰ رویداد در بطن برگزاری نمایشگاه ایران اکسپو برنامه ریزی شده است، ابراز امیدواری کرد: این رویدادهای منجر به انعقاد تفاهم نامه ها، قراردادها و موضوعاتی شود که برمبنای آنها امسال و سال های آینده با جهش تجاری روبه رو شویم.

منبع: ایرنا

برچسب ها:

مطالب مرتبط

دیدگاه