• شهر صنعتی رشت
  • اخبار

افتتاح پروژه‌های صنعتی استان گیلان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت

چهارشنبه ۲۳ام خرداد ۱۴۰۳
مدیر

بهره‌برداری از ۳ طرح صنعتی در گیلان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت آغاز شد.

 عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز برای افتتاح چند پروژه و بازدید از واحدهای تولیدی، وارد گیلان شد، وزیر صمت در بدو ورود به گیلان در گلزار شهدای رشت حضور پیدا کرد و بعد از ادای احترام به مقام شامخ شهدای گلگون کفن آرمیده در این گلزار، با آیت‌الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان دیدار و گفت و گو کرد.

وزیر صمت در حاشیه بهره‌برداری از ۳ طرح صنعتی در گیلان و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرح توسعه شرکت فراوری و ساخت قطعات خودروی ایران با مجموعه سرمایه‌گذاری ۱۳۰۰ میلیارد تومان و اشتغال ۳۰۰ نفر یکی از طرح‌هایی بود امروز به بهره‌برداری رسید، اظهار کرد: این طرح توسعه با تولید انواع کمک فنر با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار عدد در زمینی به مساحت ۴۰ هزار متر مربع و با زیربنای ۲۵ هزار متر مربع آماده افتتاح شده است.

وی با بیان اینکه شرکت فرآوری و ساخت، تنها تولید کننده انواع جعبه فرمان برقی هیدرولیکی خودرو در ایران است و یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه در سال تولید می‌کند، گفت: طرح توسعه شرکت روکش آریا پویا، تولید کننده اوراق فشرده چوبی رنگ شده با سرمایه‌گذاری ۸۵۰ میلیارد تومانی و ظرفیت تولید سالانه ۱۱ میلیون و ۲۵۰ هزار متر مربع از دیگر طرح‌هایی بود که امروز به بهره برداری رسید.

به گفته وزیر صمت، این شرکت هم‌اکنون ۱۸۵ نفر نیروی مشغول به کار دارد که در طرح توسعه جدید، زمینه اشتغال ۲۰ نفر را به صورت مستقیم فراهم شده و شرکت کارا اندیشه هامرز با سرمایه‌گذاری ۴۵۰ میلیارد تومانی که زمینه اشتغال ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم را فراهم کرده نیز سومین پروژه‌ای بود که به بهره برداری رسید.

علی‌آبادی می‌گوید، این شرکت تولیدکننده اوراق فشرده چوبی با روکش ملامین با ظرفیت سالانه هشت میلیون متر مربع و روکش ملامین با ظرفیت سالانه ۹ هزار و ۵۰۰ تن در زمینی به مساحت بالغ بر ۲۱ هزار متر مربع فعالیت می‌کند.

 وزیر صنعت، معدن و تجارت بعد از افتتاح سه واحد صنعتی گیلان، از شرکت پوشش آلومینیوم کاسپین کیان در شهرک صنعتی سفیدرود رشت، تولید کننده فیلم پلاستیکی چند لایه و روکش پلیمری بر روی آلومینیوم با ظرفیت سالانه ۱۸ هزار تن و با اشتغال ۸۰ نفر و سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی را که در زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع در حال احداث هست نیز بازدید کرد.

منبع: تسنیم

برچسب ها:

مطالب مرتبط

دیدگاه